Artsakh

Üheks ilusamaks kohaks Armeenias peetakse Hrazdani orgu. See on tuntud sellepoolest, et endise Suure Jerevani kindluse asemel asub nüüd kuulus Jerevani Konjaki-, veini-, viinakombinaat Ararat, mis oli rajatud 1877. a. I gildi kaupmehe Nerses Tairovi poolt. Hiljem 1898. aastal omandas tähtis Moskva kaupmees Nikolai Šustov Tairovilt selle tehase ja laiendas alkohoolsete jookide tööstuslikku toodangut. Šustovi jookide kristalne puhtus kõikidel aegadel, ainulaadne oma maitse ja kvaliteedi tunnusjoonte järgi, jätkab säramist uutes pudelites uue jõuga. Jerevani Konjaki-,veini-,viinakombinaadi Ararati unikaalne kollektsioon sisaldab harilikke ja kvaliteetbrändisid "NOY" kaubamärgi all. Brändi "NOY" on veatu jook, mis hoiab endas armeenia konjakite tootmise muistseid traditsioone.
Brändid "NOY Araspel" on loodud noorte konjakipiirituste sortide eduka kupaaži baasil. Nende brändide loomiseks kasutatakse põlisarmeenia viinamarja sorte. Brändi enda nimetus "Araspel" tuleneb armeeniakeelsest sõnast, mis tähendab tõlkes "müüt", "legend". See lisab brändile saladuslikkust ja mõistatuslikkust. Maitse harmoonilisus ja puhtus kingivad Teile mitte millegagi võrreldavat naudingut. Soovitatakse juua väikeste lonksudega, soojendades pokaali peopesade vahel. Serveeritakse digestiivina, ja samuti koos jääga aperitiivina. Tarbimine mõistlikes kogustes on aktiivse ja õnneliku pikaealisuse tagatiseks. Konjakipiirituste keskmine vanus on 3,5 aastat.
Brändid "NOY Classic" on oma kategoorias ühed parimad. Seda brändit võib nimetada rahvusaardeks, tänu vanade konjakipiirituste suurepäraselt läbi viidud kupaažile. „Kristalselt puhas“ pudel sümboliseerib täpselt selle peene joogi kvaliteeti. "NOY Classic" on tume, kuldset värvi ning sel on küpsete puuviljade võluv bukett õrnade mandli nootidega. Seda iseloomustab rikas ja pehme maitse peene teravusega. Ilmtingimata on vaja märkida, et selle brändi tugevus ja maitsepuhtus avaneb täies mahus, kui selle temperatuur ületab natuke 20°С. Seda üllast jooki soovitatakse serveerida söömaaja lõpus. Konjakipiirituste keskmine vanus on vastavalt - 7, 10, 15 ja 20 aastat.
Brändi "NOY Tirakal" on nimetatud patriarh Noa auks, kes pärast Ülemaailmset veeuputust randus laevavrakil Ararati mäe juures ja istutas esimese viinamarjataime Ararati orus. Sellest ajast sai Armeenias alguse viinamarjakasvatamine ja veinitegemine. Brändi enda nimetus "Tirakal" tuleneb armeeniakeelsest sõnast, mis tõlkes tähendab "Isand". Seda jumalikku brändit valmistatakse kupaaži teel rohkem kui 25 vanast konjakipiiritustest. See on läbipaistev, tumedat merevaiguvärvi ning sel on rikas muskaatpähkli maitse vana portveini sametiste nootidega, mis hellitavad suulage, jättes meeldiva ja kestva järelmaitse. Brändi "NOY Tirakal" on unikaalne ja külluslik jook. See harmoneerib suurepäraselt desserdiga, puuviljadega, teega, kohviga ja sigaritega. Konjakipiirituste keskmine vanus on 25 aastat.
Armeenias "Artsakh" ei ole lihtsalt üks tavajook, see omab olulist osa armeenia rahva kultuuris ja ajaloos, see on rahva minevik, olevik ja tulevik. Armeenia rahval on mitme tuhande aastane kogemus aianduses ja veininduses, temal on omad saladused puuviljabrändi valmistamisel. Neid saladusi hoitakse ja antakse üle põlvkonnast põlvkonda. Kangete alkohoolsete jookide "Artsakh" valmistamisel järgitakse nii iidseid rahvatraditsioone kui ka kaasaegseid tehnoloogiaid.
"Aprikoosi Artsakh" on valmistatud aprikoosi küpsetest mahlakatest viljadest. Aprikoosi päritolumaa on Armeenia. Sealt pärineb ka ladinakeelne nimi "armenica", mis tähendab "armeenia õun".
Selle äärmiselt maitsva joogi valmistamiseks on kasutatud metsiku kirss-kontpuu marju. Need on maitsvad aroomikad tumepunased kirsitaolised pisikesed marjad. 1 liitri "Kirss-kontpuu Artsakh`i" valmistamiseks kulub ca 35 kg marju. "Kirss-kontpuu Artsakh" on aroomikas, igati mõnus pehme jook.
Valge mooruspuu marju nimetatakse Marjade Kuningannaks ja mooruspuud ennast Elupuuks, kuna selle viljad annavad tervist, ravivad haavu, kingivad noorust ja lõbustavad südant. Jook on valmistatud valge mooruspuu marjadest ja kristallpuhtast allikaveest. "Mooruspuu Artsakh" on täiesti unikaalne, kange laagerdunud jook, millel on ainulaadne aroom ja maitse.
RESTORAN NAOS (Naosar OÜ), Vahtra 21, Ülenurme, Tartumaa
  • +372 5685 5077
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.